Długo oczekiwany nowy wpis….

Bardzo długo nic się nie działo na tej stronie. Czas nadrobić zaległości. Jesteśmy dość aktywni na facebooku, ale w naszej wspólnocie dużo się dzieje i nareszcie składamy Wam tutaj konkretną relację.

W lutym tego roku przeżyliśmy w naszej wspólnocie pierwszy kurs Alpha. Było to dla nas niesamowite przeżycie – każdy tydzień przynosił kolejne dobre owoce. Kurs jeszcze się nie skończył, a wiedzieliśmy już na pewno, że trzeba będzie to powtórzyć. Tak aby więcej osób miało szansę doświadczyć tego co my. Warto spróbować!

 

Kurs zakończył się i stanęliśmy przed ważnym pytaniem : Co dalej? Postanowiliśmy zorganizować cykl spotkań pod tajemniczym tytułem: Jak rozmawiać z Bogiem. Przyjęliśmy formułę podobną do Alpha, tylko bez posiłku. Modlitwa, wykład, dzielenie w grupach.

Cykl składał się z 5 spotkań:

Matko ratuj! Czyli o pobożności maryjnej.

Dialog czy monolog? O modlitwie osobistej.

Zakłócenia na linii. O spowiedzi i trudnościach na modlitwie.

Duch Święty? Uwielbiam!

Jak nie ziewać na Mszy?

Po tym cyklu zaczął się okres wakacyjny. Chcieliśmy kontynuować formację, a przy tym zachować lekki, letni charakter spotkań. „Na łonie Abrahama – cykl o szczęściu, radości, pokoju i świętości” – to było coś zupełnie nowego. Prelegenci mówili o tym, co jest im bliskie.

Wśród tematów:

Piękni, ale święci

Z grzechu do wolności

Kościół a objawienia maryjne

Radość? Jestem na tak!

 

 

Co teraz? Już niebawem zaczynam nowy kurs Alpha. O przygotowaniach – w następnym poście. Do usłyszenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *